auto
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V novembri úrady zaregistrovali 898-tis. nových áut, v medziročnom porovnaní o 12 percent menej

Za jedenásť mesiacov roka sa v EÚ predalo zhruba 8,9 milióna nových áut. Medziročne to znamená prepad o viac ako 25 percent

(SITA/APA) – Sprísnené opatrenia v dôsledku druhej vlny pandémie koronavírusu vo viacerých európskych krajinách spôsobili ďalší prepad automobilového trhu. Počet nových registrácií áut v Európskej únii v novembri medziročne klesol o 12 percent na takmer 898-tisíc vozidiel. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo vo štvrtok Európske združenie automobilových výrobcov (ACEA).

V Nemecku, ktoré je najväčším automobilovým trhom v Európe, predaje oslabili relatívne mierne, a to o tri percentá. Na ďalších popredných trhoch bola situácie horšia. V Španielsku nové registrácie medziročne klesli o 18, 7 percenta. Francúzsko čelilo prepadu o viac ako štvrtinu. Taliansky trh nových áut evidoval pokles o 8,3 percenta.

Viac..  EÚ: Brusel a Peking sa blížia k uzavretiu dohody o investíciách

Za jedenásť mesiacov roka sa v EÚ predalo zhruba 8,9 milióna nových áut. V medziročnom porovnaní je to prepad o viac ako 25 percent. Jediným mesiacom od začiatku roka, kedy nové registrácie stúpali, bol september.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Je dobre, že vakcíny zabezpečuje Únia, naša vláda by to nezvládla

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú na úvod utorňajšieho plenárneho zasadnutia zaoberať dostupnosťou vakcín. Európska komisia …