Ilustračná fotka. PHOTO: ©European Union 2020

Izrael začína masovú vakcináciu. Premiér Netanjahu prijal vakcínu ako prvý občan krajiny

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce ísť podľa svojich slov osobným príkladom, vakcínu prijal ako prvý občan krajiny už v sobotu večer.

(SITA/AP) – Izrael začína v nedeľu masovú vakcinačnú kampaň. Úrady plánujú v prvý deň proti koronavírusu zaočkovať asi 60 tisíc ľudí. Vakcíny od firiem Pfizer a Moderna dostanú najskôr zdravotnícki pracovníci. Nasledovať budú osoby s vysokými zdravotnými rizikami a ľudia starší ako 60 rokov. Miestne úrady tvrdia, že zabezpečili dostatok vakcín, aby bolo možné zaočkovať väčšinu z deväťmiliónovej populácie. Podľa prieskumov verejnej mienky mnohí Izraelčania vakcínu odmietajú. Premiér Benjamin Netanjahu chce ísť podľa svojich slov osobným príkladom a vakcínu prijal ako prvý občan krajiny už v sobotu večer.

Viac..  Počas apríla až júna do EÚ príde 55 miliónov dávok vakcíny Johnson & Johnson

Počet nových infekcií v Izraeli rastie a približuje sa číslu tritisíc denne. Vo vláde sa preto uvažuje o zavedení tretieho lockdownu, ktorý by bol už tretím od začiatku pandémie.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Vzdelávanie detí musí byť prioritou aj počas pandémie

Budúca generácia musí mať zaručený plnohodnotný prístup k vzdelávaniu, aby sa nestala „stratenou pandemickou generáciou“. …