sneh
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Na Antarktíde potvrdili prvé prípady nákazy koronavírusom

(SITA) – Antarktída už nie je jediný kontinent na svete, ktorý nepostihla pandémia koronavírusu. Podľa španielsky publikujúcich médií, na ktoré sa odvoláva denník The Guardian, na čilskej výskumnej stanici potvrdili 36 nových prípadov nákazy vírusom. Nakazených je 26 členov čilskej armády a 10 pracovníkov údržby.

Nákazu potvrdili na výskumnej stanici generála Bernarda O’Higginsa Riquelmeho. Spomínaných 36 infikovaných evakuovali do mesta Punta Arenas v Čile, kde sú podľa medializovaných správ v izolácii a ich stav je dobrý.

Týždenník Newsweek informoval, že pozitívne testy mali po návrate z antarktickej misie aj traja členovia posádky lode, ktorá poskytuje podporu základni.

Svetová komunita sa usilovala udržať Antarktídu bez koronavírusu, keďže riziko vírusu v oblasti s obmedzeným prístupom k zdravotnej starostlivosti a reakcii orgánov verejného zdravotníctva je veľmi vysoké. To si vyžiadalo svoju daň. Takmer všetky veľké výskumné projekty na bielom kontinente pozastavili, čo prerušilo výskum vedcov z celého sveta.

Viac..  Berlín už nepovažuje rakúsky región Tirolsko za nebezpečný zdroj vírusu

Kontinent nemá žiadnych stálych obyvateľov. Podľa agentúry AP tam cez zimu prebývalo tisíc vedcov a ďalších osôb.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

Od vypuknutia pandémie v Rumunsku zaregistrovali viac ako milión nakazených

Rumunsko zaregistrovalo od minulého roka už viac ako milión ľudí infikovaných novým koronavírusom. Tento míľnik …