Ilustračné PHOTO: © European Union.

Vyššia infekčnosť nového druhu koronavírusu v Anglicku podľa nemeckého virológa nie je ešte potvrdená

(SITA/AP) – Vyššia infekčnosť novej formy koronavírusu, ktorý sa objavil v Anglicku, podľa nemeckého profesora virológie Christiana Drostena, ktorý pôsobí v berlínskej univerzitnej nemocnici Charité, ešte nie je úplne potvrdená. Dodal však, že z hľadiska politikov je správne prijať preventívne opatrenia. Pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk profesor Drosten povedal, že “v tomto okamihu nie je veľmi znepokojený”. Poukázal na to, že informácie sú “neúplné”. Poznamenal, že britskí vedci sa vyjadrili, že musia počkať, aby boli schopní uzavrieť predbežné analýzy, ktoré by podozrenie mohli potvrdiť alebo aj nie.

Britskí predstavitelia uviedli, že nová forma koronavírusu je do 70 percent nákazlivejšia ako staršie kmene. Preto sprísnili reštrikcie v juhovýchodnom Anglicku a viacero európskych krajín v nedeľu zastavilo leteckú dopravu z Británie.

Viac..  Minister Korčok sa dal zaočkovať: Verím, že toto je moment, keď fakty zvíťazia nad dezinformáciami

Profesor Drosten konštatoval, že je dôležité počkať, k akým záverom britskí vedci v nadchádzajúcich dňoch dospejú. “Samozrejme, ako politik musíte konať z hľadiska opatrnosti,” dodal.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Štatút veľvyslanca únie vo Veľkej Británii vyvolal medzi Londýnom a Bruselom diplomatický spor

Otázka postavenia veľvyslanca EÚ vo Veľkej Británii spôsobila medzi Bruselom a Londýnom diplomatický spor. V …