Ilustračné PHOTO: © European Union.

Európska lieková agentúra 8. januára poinformuje občanov EÚ o nových vakcínach

(SITA) – Európska lieková agentúra (EMA) usporiada 8. januára 2021 druhé verejné stretnutie s cieľom informovať občanov “starého kontinentu” o hodnotení, schválení a zavedení nových vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Ako EMA uviedla prostredníctvom svojej oficiálnej stránky, spoločne s ďalšími regulačnými orgánmi nepretržite pracuje na tom, aby občanom EU pri zachovaní prísnych štandardov čo najrýchlejšie sprístupnila potrebné vakcíny.

Prvá vakcína vyvinutá spoločnosťami BioNTech a Pfizer bola v EÚ povolená 21. decembra 2020. V súčasnosti sa EMA zaoberá žiadosťou výrobcu ďalšej vakcíny, firmy Moderna. Mimoriadne stretnutie, ktoré má ukončiť proces schvaľovania žiadosti farmaceutickej firmy Moderna, je naplánované na 6. januára 2021.

Verejné stretnutie o dva dni neskôr chcú využiť ako príležitosť informovať občanov o schvaľovaní a používaní nových vakcín, vysvetliť, ako sa zaručí ich bezpečnosť, či poskytnúť informácie o úlohe Európskej komisie a vnútroštátnych orgánov verejného zdravotníctva pri zavedení vakcín. Účastníci sa taktiež budú môcť podeliť o svoje názory, očakávania alebo obavy.

Viac..  Európska lieková agentúra stále nemá všetky údaje od výrobcu ruskej vakcíny Sputnik V

Stretnutie sa uskutoční online a bude prístupné pre všetkých. Budú ho vysielať v priamom prenose.

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Chorvátsko začína od apríla očkovať desaťtisíce pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými

Chorvátsko začína od apríla očkovať desaťtisíce pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými. Ministerka cestovného ruchu a …