Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok k ďalším represiám bieloruského režimu proti opozícii


“Bieloruská opozícia je čerstvou nositeľkou Sacharovovej ceny. Vzápätí sa proti jej predstaviteľom začína stíhanie za založenie extrémistickej skupiny. Režim tým jasne demonštruje pred medzinárodnou demokratickou verejnosťou ako chápe politický dialóg so svojimi občanmi. Trestné stíhanie je prejavom zastrašovania akéhokoľvek náznaku opozičného názoru a politickej bezradnosti bieloruskej mocenskej špičky,“ uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok v reakcii na trestné konanie bieloruskej prokuratúry voči Koordinačnej rade a jej členom, vrátane Sviatlany Cichanovskej, tentokrát za údajný trestný čin založenia a riadenia extrémistickej skupiny.

Tvrdenia bieloruskej vlády o pokračujúcom spoločenskom dialógu sú tak v príkrom kontraste s konaním jej úradov voči predstaviteľom opozície, občianskej spoločnosti, ako aj najširšej verejnosti.

Viac..  Ivan Štefanec: Proti Orbánovým snahám o Veľké Uhorsko podniknem patričné kroky

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

Europoslanci Wiezik a Hojsík nepodporili návrh smernice o obnoviteľných zdrojoch energie

“Európsky parlament dnes otvoril dvere biomasakru. Schválený kompromis úplne pochoval ambície na zníženie dotovania pálenia …