Ilustračné PHOTO: © European Union.

Maďarsko začalo s očkovaním! Ako prvých zaočkovali lekárov a ďalších zdravotníkov

(SITA/AP) – Maďarských lekárov a ostatných zdravotníkov začali v sobotu vakcinovať proti ochoreniu COVID-19 po tom, ako krajina dostala prvú dodávku očkovacej látky vyvinutej firmami Pfizer a BioNTech. Prvá zásielka 9 750 dávok vakcíny do krajiny prišla v sobotu ráno a bola odovzdaná Juhopeštianskej nemocnici Centrum v Budapešti. Vakcíny z prvej zásielky sa podľa vlády budú distribuovať aj do štyroch ďalších nemocníc, a to do dvoch v Budapešti a do nemocníc v mestách Nyíregyháza a Debrecín na východe krajiny.

V nedeľu sa očkovanie proti koronavírusu odštartuje vo všetkých členských krajinách Európskej únie. Väčšina štátov únie však v rámci prvej zásielky dostane menej ako 10-tisíc dávok vakcíny, pričom masové očkovanie sa očakáva až v januári. Každá krajina EÚ si sama určuje, ktoré skupiny obyvateľstva zaočkuje ako prvé, ale všetky dávajú prednosť najviac zraniteľným ľuďom.

Viac..  Maďarsko je v EÚ lídrom v očkovaní, bilancia úmrtí však zostáva jednou z najhorších na svete

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

Chorvátsko začína od apríla očkovať desaťtisíce pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými

Chorvátsko začína od apríla očkovať desaťtisíce pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými. Ministerka cestovného ruchu a …