Ilustračné PHOTO: © European Union.

Pražská Fakultná nemocnica v Motole si prevzala prvých 9 750 dávok vakcíny proti koronavírusu

(SITA) – Prvá dodávka vakcín firmy Pfizer proti koronavírusu dorazila v noci na sobotu do Českej republiky. Od hraničného priechodu Rozvadov ju sprevádzala vojenská polícia. V sobotu ráno si pražská Fakultná nemocnica v Motole prevzala prvých 9 750 dávok vakcíny. Časť vakcín smerovala do ďalších troch pražských nemocníc, a to do Všeobecnej fakultnej nemocnice, Ústrednej vojenskej nemocnice a Nemocnice Na Bulovce a do dvoch nemocníc v Brne. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

České nemocnice, do ktorých vakcína Pfizer putuje, majú potrebné vybavenie na to, aby ju skladovali pri teplote -70 stupňov Celzia. V priebehu nasledujúceho týždňa by do Česka malo prísť ďalších 19 500 dávok vakcíny a v priebehu januára približne 320-tisíc dávok. Očkovanie v štyroch pražských a dvoch brnianskych nemocniciach by sa malo začať v nedeľu ráno. Zatiaľ je určené predovšetkým pre zdravotníkov. Ako jeden z prvých sa zaočkovať dá aj český premiér Andrej Babiš.

Viac..  EÚ pohrozila sprísnením pravidiel pre vývoz vakcín

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Portugalsko uvažuje, že požiada iné štáty EÚ, aby mu poslali zdravotníkov

Portugalské úrady uvažujú o tom, že požiadajú iné krajiny Európskej únie (EÚ) o pomoc pre …