Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

Vo Francúzsku potvrdili prvý prípad nového nákazlivejšieho variantu koronavírusu

(SITA/AP) – Francúzske zdravotnícke úrady potvrdili v krajine prvý prípad variantu koronavírusu, ktorý bol dôvodom nového lockdownu v Británii a globálnych cestovných obmedzení. Francúz žijúci v Anglicku, ktorý do Francúzska pricestoval 19. decembra, bol pozitívne testovaný na nový variant vírusu v piatok, uviedol vo vyhlásení francúzsky úrad verejného zdravotníctva. Muž nemá symptómy a je v izolácii vo svojom dome v meste Tours.

Zdravotníci vyhľadali jeho kontakty a laboratória analyzujú vzorky niekoľkých iných ľudí, ktoré by mohli mať nový variant vírusu. Niektoré európske krajiny tiež hlásili prípady nového variantu koronavírusu, ktorý sa podľa britských úradov javí ako nákazlivejší. Toto britské vyjadrenie z 19. decembra podnietilo štáty po celom svete k pozastaveniu letov z Británie a Francúzsko na dva dni zakázalo príchod všetkých cestujúcich aj nákladnej dopravy z tejto krajiny. Hranice s Britániou potom Francúzsko otvorilo, ale teraz vyžaduje od všetkých cestujúcich test preukazujúci, že nemajú nový variant koronavírusu.

Viac..  KORONAVÍRUS: Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Portugalsko uvažuje, že požiada iné štáty EÚ, aby mu poslali zdravotníkov

Portugalské úrady uvažujú o tom, že požiadajú iné krajiny Európskej únie (EÚ) o pomoc pre …