Ilustračné PHOTO: screenshot © European Union-EP.

Vo Francúzsku potvrdili prvý prípad nového nákazlivejšieho variantu koronavírusu

(SITA/AP) – Francúzske zdravotnícke úrady potvrdili v krajine prvý prípad variantu koronavírusu, ktorý bol dôvodom nového lockdownu v Británii a globálnych cestovných obmedzení. Francúz žijúci v Anglicku, ktorý do Francúzska pricestoval 19. decembra, bol pozitívne testovaný na nový variant vírusu v piatok, uviedol vo vyhlásení francúzsky úrad verejného zdravotníctva. Muž nemá symptómy a je v izolácii vo svojom dome v meste Tours.

Zdravotníci vyhľadali jeho kontakty a laboratória analyzujú vzorky niekoľkých iných ľudí, ktoré by mohli mať nový variant vírusu. Niektoré európske krajiny tiež hlásili prípady nového variantu koronavírusu, ktorý sa podľa britských úradov javí ako nákazlivejší. Toto britské vyjadrenie z 19. decembra podnietilo štáty po celom svete k pozastaveniu letov z Británie a Francúzsko na dva dni zakázalo príchod všetkých cestujúcich aj nákladnej dopravy z tejto krajiny. Hranice s Britániou potom Francúzsko otvorilo, ale teraz vyžaduje od všetkých cestujúcich test preukazujúci, že nemajú nový variant koronavírusu.

Viac..  KORONAVÍRUS: Väčšina konzília odborníkov poľskej vlády rezignovala

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

hajsel

Robert Hajšel: Ako predvolebnú kampaň k francúzskym voľbám odštartovali v europarlamente

Predstavenie priorít polročného francúzskeho predsedníctva v EÚ francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom dominovalo dnešnému rokovaciemu dňu …