Ilustračné PHOTO: © European Union.

Vyslanci členských štátov únie prerokujú brexitovú dohodu, očakáva sa jednomyseľná podpora

(SITA/AP) – Veľvyslanci členských štátov Európskej únie v piatok prerokujú dohodu o vzťahoch s Veľkou Britániou po 1. januári. Po oznámení, že brexitové rokovania nakoniec po dlhých mesiacoch nezhôd skončili úspešne, si dohoda už vo štvrtok získala širokú podporu zo strany členských štátov.

Očakáva sa preto, že ich súhlas bude jednomyseľný. Tým sa otvorí cesta k potvrdeniu dohody v Európskom aj britskom parlamente. Rýchle schválenie je kľúčové vzhľadom na to, že prechodné obdobie, počas ktorého sa vzťahy medzi európskou dvadsaťsedmičkou a Veľkou Britániou ešte riadia únijným právom, končí 31. decembra.

Viac..  V. Bilčík: Aktivity Európskeho parlamentu v súvislosti s úmrtím bývalého policajného prezidenta

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Europoslanci vyzvali na prepustenie zatknutého ruského opozičného politika Alexeja Navaľného

Poslanci Európskeho parlamentu (EP) ostro odsúdili zatknutie ruského opozičného politika a protikorupčného aktivistu Alexeja Navaľného …