Ilustračné PHOTO: FB MZSR

V Európskej únii sa začala očkovacia kampaň

Krajiny Európskej únie v nedeľu oficiálne odštartovali koordinovanú očkovaciu kampaň proti ochoreniu COVID-19. Vakcína vyvinutá nemeckou firmou BioNTech a americkou spoločnosťou Pfizer, sa začala do štátov EÚ distribuovať už v piatok. V Nemecku, Maďarsku a na Slovensku prvých ľudí zaočkovali už v sobotu.

Celkovo bolo v 27-člennej Európskej únii doteraz zaznamenaných prinajmenšom 16 miliónov infekcií koronavírusom a viac ako 336-tisíc ľudí v súvislosti s nákazou zomrelo. Napriek tomu, že ide o vysoké počty, podľa expertov skutočný počet obetí pandémie je vyšší, vzhľadom na to, že nie všetky prípady boli zaznamenané.

Krátko pred odštartovaním očkovania v Európskej únii boli vo Francúzsku a Španielsku zistené prvé prípady nového variantu koronavírusu, ktorý sa rýchlo šíri v Londýne a južnom Anglicku a podľa britských úradov je oveľa nákazlivejší. Nemecká farmaceutická firma BioNTech je presvedčená, že jej vakcína je účinná aj proti britskému variantu koronavírusu, ale uviedla, že pre úplnú istotu sú potrebné ďalšie štúdie.

Viac..  Lockdowny spôsobili rakúskym maloobchodníkom straty na tržbách vo výške 8,5 mld. eur

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu

Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu proti koronavírusu. Šéf úradu maďarskej vlády vo štvrtok potvrdil, že …