ekonomika
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Čína sa má do roku 2028 stať najväčšou svetovou ekonomikou, tento rok sa zväčší o dve percentá

Čína do roku 2028 predbehne Spojené štáty americké a stane sa najväčšou svetovou ekonomikou. Informovalo o tom v pondelok britské Centrum pre ekonomické a podnikové prieskumy (CEBR). Vzhľadom na efektívne zvládnutie koronavírusovej krízy má čínska ekonomika v nasledujúcich rokoch v porovnaní s Európou a USA rásť rýchlejšie.

Pandémia koronavírusu sa začala šíriť koncom minulého roka z Číny. Vďaka extrémne prísnym opatreniam sa však podarilo dostať situáciu rýchlo pod kontrolu. Čínska ekonomika sa tak vyhla opakovanému zavádzaniu reštriktívnych opatrení, ku ktorým sa vracali v Európe aj USA. Krajina sa podľa analýzy stane jedinou poprednou svetovou ekonomikou, ktorá v roku 2020 dosiahne rast a zväčší sa o dve percentá.

(SITA)

Viac..  Miriam Lexmann: Čínska komunistická strana vybudovala orwellovský štát, zbiera orgány od väzňov a núti sterilizovať ženy

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

zdravie, koronavirus

WHO: Tím expertov vo štvrtok pricestuje do Číny, aby preskúmal pôvod koronavírusu

Odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mali tento týždeň pricestovať do Číny, aby uskutočnili …