Foto: FB Ivan Korčok

Minister Korčok sa dal zaočkovať: Verím, že toto je moment, keď fakty zvíťazia nad dezinformáciami

Dnes minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ivan Korčok na Facebooku uviedol, že aj on sa dal zaočkovať, pričom dodal, že začiatok vakcinácie považuje za ďalší dôkaz toho, že odpoveďou na pandémiu je veda a jej schopnosť zachraňovať ľudské životy.

“Zároveň verím, že toto je moment, keď fakty zvíťazia nad dezinformáciami, ktoré sú vedome šírené o očkovaní,” dodal Korčok. Podľa ministra je pred nami úloha presvedčiť veľký počet ľudí, ktorí sa z rôznych dôvodov vakcíny obávajú. “Myslím si, že nielen my u nás, ale celý svet sa veľmi chce vrátiť do normálu, takže nejaký preukaz osobnej epidemiologickej bezpečnosti bude otvárať (a zatvárať) dvere pri cestách do zahraničia a zrejme aj u nás doma,”dodal.

Šéf slovenskej diplomacie uvádza, že veľkou úlohou tiež ostáva zaočkovanie všetkých ľudí, ktorí sú ohrození, ktorí bezpečie vakcíny potrebujú kvôli svojmu zdravotnému stavu alebo povolaniu.

Začiatok vakcinácie považujem za ďalší dôkaz toho, že odpoveďou na pandémiu je veda a jej schopnosť zachraňovať ľudské…

Uverejnil používateľ Ivan Korčok Pondelok 28. decembra 2020

 

Viac..  Nepriateľ Kremľa Navaľnyj sa napriek hrozbám vráti z Nemecka domov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

KORONAVÍRUS: Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu

Maďarsko predbežne schválilo ruskú vakcínu proti koronavírusu. Šéf úradu maďarskej vlády vo štvrtok potvrdil, že …