Ilustračné PHOTO: Európske Noviny/ Marco Németh

Londýn podpísal “pobrexitovú” obchodnú dohodu s Tureckom

Veľká Británia podpísala dohodu o voľnom obchode s Tureckom, ktorý mal vlani hodnotu viac ako 20 miliárd eur. Londýn tak spečatil ďalší zo série obchodných paktov platný od 1. januára 2021, ktoré sa Spojené kráľovstvo snaží zabezpečiť po celom svete na obdobie po brexite.

Dohoda medzi Londýnom a Ankarou prišla niekoľko dní po tom, ako sa Británii podarilo vyrokovať s Európskou úniou “pobrexitovú” obchodnú dohodu, na ktorú mali obe strany čas iba do 31. decembra.

Budúcu britsko-tureckú obchodnú spoluprácu podpismi spečatili turecká ministerka obchodu Ruhsar Pekcan a britský veľvyslanec v Turecku Dominick Chilcott. Pekcan túto dohodu označila ako najvýznamnejší obchodný pakt pre Turecko od podpísania dohody o colnej únii s EÚ v roku 1995.

Viac..  BREXIT: Británia pristúpila k zmene vizuálu Európskeho preukazu zdravotného poistenia

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Minister zahraničných vecí Maas očakáva konštruktívny dialóg s Tureckom

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas bude v pondelok rokovať s tureckým kolegom Mevlütom Čavušogluom. …