koronavirus, Polsko
Ilustračné PHOTO: © European Union.

V Poľsku začali platiť prísnejšie opatrenia

V pondelok začali v Poľsku platiť prísnejšie protipandemické opatrenia, ktoré okrem iného zahŕňajú zákaz premiestňovania sa počas silvestrovských osláv. Platiť budú do 17. januára.

Nové vládne nariadenie zakazuje obyvateľom premiestňovať sa medzi rôznymi miestami od 31. decembra 19:00 do 1. januára 6:00. Opatrenie sa stretlo s kritikou a ľudia ho zosmiešňujú ako zákaz vychádzania. Premiér Mateusz Morawiecki však uviedol, že na Silvestra a Nový rok nebude zákaz vychádzania, no vláda vyzýva obyvateľov, aby počas osláv zostali na jednom mieste a nepoužívali ohňostroje, ktoré zvyknú prilákať skupiny divákov. Na večierok možno prizvať len päť hostí.

Obmedzenia tiež zahŕňajú zatvorenie lyžiarskych svahov, nočných klubov, bazénov, posilňovní a nákupných centier. Ľudia, ktorí do Poľska pricestujú z krajín mimo EÚ, musia absolvovať 10-dňovú karanténu. Pozastavená tiež bude železničná doprava cez hranice EÚ.

Viac..  Nemecký minister zdravotníctva odmieta kritiku pomalého štartu vakcinácie

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

merkel

KORONAVÍRUS: Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín virtuálne prediskutuje pandemické …