Ilustračné PHOTO: © European Union.

Británia schválila vakcínu vyvinutú firmou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou

Veľká Británia schválila na použitie vakcínu proti koronavírusu vyvinutú spoločnosťou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou. Britský minister zdravotníctva Matt Hancock uviedol, že jej distribúcia sa začne 4. januára. Británia si od spoločnosti AstraZeneca objednala 100 miliónov dávok jej vakcíny. Schválenie očkovacej látky zdravotníckym regulačným úradom znamená, že je aj bezpečná aj účinná. Informuje o tom portál bbc.com.

Vakcína firmy AstraZeneca a Oxfordskej univerzity je už druhou očkovacou látkou, ktorú vo Veľkej Británii schválili. Ako prvá dostala súhlas na použitie vakcína spoločností Pfizer a BioNTech. Doteraz v Británii proti koronavírusu zaočkovali viac ako 600-tisíc ľudí. Očakáva sa však, že vakcína firmy AstraZeneca povedie k výraznému rozšíreniu vakcinácie, keďže je lacná a jej masová výroba nie je náročná. Rozhodujúce je však to, že sa môže skladovať v štandardných chladničkách, na rozdiel od očkovacej látky firiem Pfizer a BioNTech, ktorá sa musí uskladňovať pri teplote mínus 70 stupňov Celzia.

Viac..  Londýn podpísal "pobrexitovú" obchodnú dohodu s Tureckom

(SITA)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Európski poskytovatelia sociálnych služieb podporujú výhody pre zaočkovaných

Európski poskytovatelia sociálnych služieb združených v organizácii European Ageing Network (EAN) preferujú výhody pre zaočkovaných …