Humanitárna pomoc pre Chorvátsko. PHOTO: MV SR

Slovensko pomáha Chorvátsku po ničivom zemetrasení

Slovensko promptne zareagovalo na silné zemetrasenie, ktoré v utorok 29. decembra postihlo územie Chorvátska a v stredu vypravilo materiálnu humanitárnu pomoc pre obyvateľov najviac postihnutých obcí Sisak a Petrinja, ktoré zaznamenali ďalšie otrasy pôdy. Chorvátsko zatiaľ hlási sedem obetí zemetrasení a rozsiahle materiálne škody. O humanitárnu pomoc požiadala chorvátska vláda oficiálne prostredníctvom Koordinačného centra pre reakciu na núdzové situácie EÚ.

“Tak ako pri zemetrasení, ktoré postihlo nášho spojenca v marci tohto roka, aj teraz Slovensko prejavuje svoju solidaritu s obyvateľstvom Chorvátska a považuje za povinnosť prispieť prostredníctvom humanitárnej zásielky k zmierneniu následkov tejto prírodnej katastrofy,” uviedla štátna tajomníčka rezortu zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková.

Poskytnutý materiál v celkovej hodnote vyše 16-tisíc eur zahŕňa 120 ks spacích vakov, 120 ks poľných skladacích postelí a 44 ks elektrických ohrievačov. Materiál poskytlo zo svojich zásob Ministerstvo vnútra SR a do Chorvátska bude prepravený s pomocou Hasičského a záchranného zboru Ministerstva vnútra SR.

Viac..  Minister Ivan Korčok udelil najvyššie ocenenie rezortu diplomacie Antonovi Neuwirthovi in memoriam

Humanitárna pomoc sa poskytuje ako súčasť oficiálnej rozvojovej spolupráce Slovenskej republiky pod značkou SlovakAid a neohrozí potreby Slovenskej republiky v súvislosti s pandémiou COVID-19.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Europsky parlament

EP: Navýšenie prostriedkov a flexibilnejšia pomoc pre najodkázanejšie osoby

Európsky parlament vo štvrtok schválil uvoľnenie dodatočných prostriedkov na potraviny a základné potreby pre najodkázanejšie …