Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Vo Francúzsku sa konala veľká nelegálna párty, úrady spustili vyšetrovanie

Nelegálna novoročná párty v západnom Francúzsku, ktorá aj napriek protiepidemickým opatreniam prilákala prinajmenšom 2 500 ľudí, sa skončila. Francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter informoval, že konanie polície v bretónskom Lieurone v sobotu “viedlo k ukončeniu nelegálnej párty bez násilia”. Stalo sa tak približne 36 hodín po tom, čo sa párty začala.

Darmanin informoval, že viac ako 1 200 ľudí dostalo pokutu za porušenie zákazu vychádzania, nenosenie rúška a nelegálnu účasť na zhromaždení. Polícia skonfiškovala zvukovú techniku a generátory. Ako tiež uviedol, úrady už spustili súdne vyšetrovanie s cieľom identifikovať a stíhať organizátorov podujatia.

Na nepoužívanom hangári v Lieurone sa vo štvrtok zišli stovky ľudí z Francúzska i zahraničia. Počas prvej noci účastníci podľa úradov napadli policajtov, zapálili im jedno auto a zranili ich kameňmi a fľašami.

Viac..  Podpredseda Európskej komisie Šefčovič trvá na dobrovoľnosti očkovania

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Pandémia a brexit ohrozujú železničného dopravcu Eurostar

Šéf francúzskej štátnej železničnej spoločnosti SNCF sa obáva o budúcnosť železničného dopravcu Eurostar, ktorý spája …