Ilustračné PHOTO: © European Union.

Británia začína očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca a Oxfordskej univerzity

Spojené kráľovstvo urýchľuje očkovací proces v snahe zvládnuť prudký nárast počtu prípadov koronavírusu. Tamojšie orgány preto nasadia vakcínu vyvinutú spoločnosťou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou, ktorej použitie v Británii schválili minulý týždeň. Ako referuje spravodajský web BBC, už v priebehu pondelka bude pripravených na použitie viac ako pol milióna dávok spomenutej očkovacej látky.

Britský minister zdravotníctva Matt Hancock označil súčasné obdobie za “kľúčový moment” v boji proti koronavírusu, pretože vakcíny pomôžu potlačiť vysokú infikovanosť a v konečnom dôsledku umožnia zrušiť nastolené obmedzenia.

“Toto je rozhodujúci okamih v našom boji proti tomuto hroznému vírusu a dúfam, že poskytne všetkým nádej, že koniec tejto pandémie je na dohľad,” povedal Hancock. Premiér Boris Johnson však upozornil, že regionálne opatrenia v Anglicku možno ešte sprísnia, keďže Spojené kráľovstvo bojuje s novým a rýchlo sa šíriacim variantom vírusu.

Viac..  Klub 500: Rok 2021 bol opäť rokom s nedotiahnutými opatreniami a bez diskusie so zamestnávateľmi

V nedeľu v Británii šiesty deň po sebe zaznamenali viac ako 50-tisíc nových prípadov. Labouristi vyzývajú na zavedenie tretieho celonárodného lockdownu na území Anglicka.

(SITA)

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

AstraZeneca splní podmienky zmluvy o dodávkach vakcín do EÚ

Spoločnosť AstraZeneca dodá členským štátom Európskej únie (EÚ) zostávajúce dávky vakcíny proti ochoreniu COVID-19. Splní …