Ilustračné PHOTO: © European Union.

Francúzsky minister zdravotníctva sľúbil zrýchlenie vakcinácie

Francúzsky minister zdravotníctva sľúbil “exponenciálne” zrýchlenie procesu vakcinácie proti koronavírusu. Po tom, ako v krajine za prvých šesť dní zaočkovali sotva 500 ľudí, šéf rezortu zdravotníctva Olivier Véran obhajoval vládnu stratégiu poskytnutia vakcín najprv obyvateľom domovov dôchodcov. Avšak v utorok sľúbil zjednodušenie byrokratického procesu dávania súhlasu, ktorý sa považuje za čiastočný dôvod pomalej vakcinácie vo Francúzsku.

Véran uviedol, že vláda zvýši počet vakcinačných centier a kategórií ľudí, ktorí sú oprávnení na skoré očkovanie, a umožní ľuďom prihlásiť sa na vakcináciu prostredníctvom aplikácie alebo telefonicky. Rast počtu vakcinácií v nadchádzajúcich dňoch “bude exponenciálny”, povedal pre rozhlasovú stanicu RTL.

Hoci susedné krajiny prijímajú striktné nové lockdowny, Véran sa vyjadril, že Francúzsko zvažuje možnosti a “nebude uvoľňovať”, ale neohlásil žiadne nové opatrenia. Francúzsky minister školstva Jean-Michel Blanquer pre rozhlasovú stanicu Europe-1 povedal, že nechce “deti pripraviť o vyučovanie”.

Viac..  Vo Francúzsku sa konala veľká nelegálna párty, úrady spustili vyšetrovanie

Véran konštatoval, že vo Francúzsku potvrdili 10 alebo 15 prípadov nového, nákazlivejšieho, variantu koronavírusu, ktorý sa objavil v Británii. Celkový počet infekcií a hospitalizácií je však vo Francúzsku podľa jeho slov v súčasnosti stabilný.

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

EÚ pohrozila sprísnením pravidiel pre vývoz vakcín

Európska únia (EÚ) varovala pred sprísnením pravidiel pre vývoz vakcín proti ochoreniu COVID-19. Vyhlásenie prišlo …