Ilustračné PHOTO: © European Union.

Izrael schválil vakcínu od Moderny. S dodávkou vakcíny začne firma tento mesiac

Americká spoločnosť Moderna informovala, že Izrael schválil jej vakcínu proti ochoreniu COVID-19. Firma vo vyhlásení v utorok uviedla, že látku autorizoval izraelský rezort zdravotníctva a s dodávkou jej objednaných šiestich miliónov dávok sa začne tento mesiac.

Správa o schválení vakcíny prišla v čase, keď Izrael čelí rapídnemu nárastu prípadov nákazy koronavírusom. Ministerstvo zdravotníctva v utorok oznámilo 8 308 nových potvrdených infekcií, čo je jeden z najvyšších počtov od začiatku pandémie. Izrael zaznamenal už viac ako 450-tisíc prípadov a 3 445 úmrtí.

Izrael proti vírusu bojuje lockdownom aj očkovaním. Zaočkovali tam už viac ako 10 % obyvateľstva, najmä starších ľudí a zdravotníckych pracovníkov.

(SITA/AP)

Viac..  Európski poskytovatelia sociálnych služieb podporujú výhody pre zaočkovaných

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Európski poskytovatelia sociálnych služieb podporujú výhody pre zaočkovaných

Európski poskytovatelia sociálnych služieb združených v organizácii European Ageing Network (EAN) preferujú výhody pre zaočkovaných …