Ilustračné PHOTO © European Union – EP.

Lockdowny spôsobili rakúskym maloobchodníkom straty na tržbách vo výške 8,5 mld. eur

Tri vlny prísnych pandemických opatrení spôsobili rakúskemu maloobchodu, bez započítania predajní potravín, straty na tržbách v celkovej výške zhruba 8,5 miliardy eur. Vyplýva to z prepočtov, ktoré zverejnila v utorok Univerzita Johannesa Keplera v Linzi. V prípade, že súčasný tretí lockdown potrvá do konca januára, môžu sa celkové straty vyšplhať až na 9,1 miliardy eur, varuje univerzita.

Súčasný lockdown predbežne platí do 24. januára. Vláda pôvodne k 18. januáru plánovala sprístupniť reštaurácie, hotely a obchody ľuďom, ktorí sa preukážu negatívnym testom na koronavírus. Návrh však v parlamente zablokovali opozičné strany. Samotné predĺženie súčasného lockdownu o jeden týždeň maloobchodníkom podľa univerzity znížilo obrat o asi 600 miliónov eur.

(SITA/APA)

Viac..  Peter Pollák hovorí o hanbe: Nezodpovední politici sa smejú do očí ľuďom, ktorí dodržiavajú opatrenia. VIDEO

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

lexmann

Miriam Lexmann: Premiér privítal môj návrh, že musíme pravdivo informovať o očkovaní

😷💉 OČKOVANIE: PREMIÉR DNES PRIVÍTAL MÔJ NÁVRH, ŽE MUSÍME PRAVDIVO INFORMOVAŤ 🇸🇰🇪🇺 Na dnešnom zasadnutí …