europska centralna banka
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Inflácia v eurozóne v decembri klesla na mínus 0,3 percenta, rast cien na Slovensku bol najrýchlejší

Medziročná inflácia v eurozóne v decembri podľa rýchleho odhadu štatistického úradu Európskej únie Eurostat bola na úrovni mínus 0,3 percenta. Oproti predchádzajúcemu mesiacu sa nezmenila. Na Slovensku bola v decembri v rámci krajín, z ktorých mal Eurostat údaje, medziročná inflácia najvyššia, a to na úrovni 1,6 percenta. Rovnakým tempom spotrebiteľské ceny na Slovensku rástli aj v novembri. Eurostat o tom informoval vo štvrtok.

Najviac k rastu medziročnej inflácie v decembri v eurozóne prispelo zvýšenie cien v segmente potravín, alkoholu a tabaku o 1,4 percenta, a služieb o 0,7 percenta. Ceny priemyselných tovarov sa v porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka znížili o 0,5 percenta a ceny energií o 6,9 percenta.

(SITA)

Viac..  Zamestnávatelia varujú pred zatváraním priemyselných podnikov, malo by fatálne dôsledky pre zamestnancov

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

ekonomika

Hospodárstvo eurozóny by malo vo štvrtom kvartáli klesnúť o 2,7 %

(SITA) – Hospodárstvo eurozóny sa v poslednom kvartáli tohto roka pravdepodobne zmenší o 2,7 percenta. …