cestovanie
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Pre pasažierov prilietajúcich zo zahraničia platí v Grécku povinná sedemdňová karanténa

Grécky úrad pre civilné letectvo v piatok oznámil novú povinnú sedemdňovú karanténu pre všetkých pasažierov prilietajúcich do krajiny zo zahraničia. Opatrenie má obmedziť šírenie koronavírusu.

Každý pasažier prichádzajúci do Grécka do 21. januára, vrátane cestujúcich z členských krajín Európskej únie (EÚ), bude musieť absolvovať karanténu. Cestujúcim tiež vzniká povinnosť poskytnúť dôkaz o negatívnom teste na koronavírus, ktorý nie je starší ako 72 hodín.

Cestujúci prichádzajúci zo Spojeného kráľovstva pri príchode do krajiny dostanú rýchlotesty a budú môcť opustiť karanténu až po tom, ako budú mať na konci sedemdňového obdobia negatívny test na COVID-19, uvádza sa vo vyhlásení úradu.

Úrad tiež oznámil predĺženie zákazu pre letecké spoje z Turecka a španielskeho regiónu Katalánsko do 21. januára a tiež zákaz vstupu pre obyvateľov krajín mimo EÚ s výnimkou ľudí z Británie, Singapuru, Austrálie, Japonska, Nového Zélandu, Rwandy, Južnej Kórey, Thajska a Spojených arabských emirátov.

Viac..  Merkelová ocenila disciplínu ľudí, ktorá bude nevyhnutná aj v roku 2021

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

merkel

KORONAVÍRUS: Merkelová uvažuje o zavedení prísnejších opatrení

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok s premiérmi 16 nemeckých spolkových krajín virtuálne prediskutuje pandemické …