ECB
Európska centrálna banka. PHOTO: © European Union- EP.

ECB chce uľahčiť fúzie a akvizície v bankovom sektore

Európska centrálna banka (ECB) chce uľahčiť fúzie a prevzatia v bankovom sektore. Podrobnosti určí smernica, ktorej finálne znenie zverejnila ECB v utorok. Banky budú môcť pri hodnotení rizík čiastočne využívať interné modely. Udržateľné projekty v oblasti akvizícií a fúzií by tiež nemali byť spojené s požiadavkou navyšovania kapitálu.

„Táto smernica o konsolidácii pomôže ECB, aby bola pochopená, konanie úradov dohľadu sa stane predvídateľnejším a zabráni sa tomu, aby boli očakávania dohľadu nesprávne interpretované, čo prospeje všetkým,“ uviedol Andrea Enria, predseda Rady pre dohľad ECB.

ECB od jesene 2014 vykonáva dohľad nad veľkými bankami, ktoré považuje za kľúčové pre stabilitu finančného systému menovej únie.

(SITA/APA)

Viac..  Na Ukrajine vybuchol plynovod, dodávky plynu na Slovensko však podľa R. Sulíka zatiaľ nie sú ohrozené

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.