koronavirus
Ilustračné PHOTO: © European Union.

KORONAVÍRUS: Počet infekcií v Nemecku od začiatku pandémie už prekročil hranicu 2 miliónov

Celkový počet potvrdených prípadov koronavírusu od začiatku pandémie v Nemecku už prekročil hranicu dvoch miliónov. Inštitút Roberta Kocha, nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, v piatok informoval, že za uplynulých 24 hodín potvrdili 22 368 nových prípadov, čím ich celkový počet stúpol na 2 000 958. Za uplynulý deň v krajine evidovali 1 113 úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19. Počet obetí v Nemecku tak vzrástol na 44 994.

V rámci lockdownu, ktorý sa od začiatku novembra čoraz viac sprísňuje, Nemecko zatvorilo školy, obchody, ktoré nepredávajú základné tovary, bary, reštaurácie a oddychové a kultúrne zariadenia. Tlačová agentúra dpa uviedla, že v novinách sa už v októbri zverejňovalo podstatne viac nekrológov. Napríklad denník Sächsische Zeitung vychádzajúci vo východonemeckej spolkovej krajine Sasko, ktorú v súčasnosti pandémia vážne postihla, zaviedol tri namiesto zvyčajných dvoch stránok s nekrológmi.

Viac..  Európska komisia kupuje ďalších 150 miliónov dávok vakcíny Moderna

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

ekonomika

Viac ako tretina spoločností v Nemecku zaznamenala počas pandémie pokles kapitálu

Asi 6 % nemeckých spoločností utrpelo počas pandémie koronavírusu prudký pokles kapitálu. Ďalších 30 % …