Ilustračné PHOTO: FB MZSR

India odštartovala najrozsiahlejší program vakcinácie na svete

Očkovaním zdravotníkov India v sobotu odštartovala vakcináciu proti ochoreniu COVID-19. Predpokladá sa, že indický program vakcinácie bude najrozsiahlejší na svete. Úrady krajiny dúfajú, že proti koronavírusu zaočkujú 300 miliónov ľudí. Pôjde o 30 miliónov zdravotníkov a iných pracovníkov v prvej línii a 270 miliónov ďalších ľudí, ktorí sú buď vo veku nad 50 rokov, alebo majú zdravotné problémy, v dôsledku ktorých je pre nich ochorenie COVID-19 nebezpečné.

Prvým zaočkovaným Indom bol zdravotník Celoindického inštitútu lekárskych vied v Naí Dillí po tom, ako premiér Narendra Modi kampaň odštartoval prejavom v televízii. “Začíname najrozsiahlejšiu vakcináciu na svete, ktorá ukazuje naše schopnosti,” vyhlásil premiér.

India na núdzové použitie schválila dve vakcíny. Ide o očkovaciu látku vyvinutú britsko-švédskou spoločnosťou AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou a o vakcínu indickej firmy Bharat Biotech. V krajine bolo doteraz potvrdených 10,5 milióna prípadov infekcií koronavírusom, čo je po USA druhý najvyšší počet na svete. V súvislosti s ochorením COVOD-19 v Indii zomrelo 152-tisíc ľudí, čiže najviac po USA a Brazílii.

Viac..  KORONAVÍRUS: Rakúsko a Nemecko pomôžu Portugalsku v boji s pandémiou

(SITA/AP)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

Maďarský premiér Orbán sa nechal zaočkovať čínskou vakcínou Sinopharm

Maďarský premiér Viktor Orbán sa v nedeľu nechal zaočkovať proti koronavírusu vakcínou vyvinutou v Číne. …