pole, horuco
Ilustračné PHOTO: © European Union.

I. Štefanec: Vďaka európskym inštitúciám sa odhaľujú podvody v slovenskom poľnohospodárstve


Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec ( KDH) upozorňuje, že podvody s dotáciami v slovenskom poľnohospodárstve sú odhaľované najmä vďaka práci európskych kontrolných orgánov, ako je OLAF. Štefanec, spoločne so svojim českým kolegom Tomášom Zdechovským, podal v týchto prípadoch niekoľko podnetov.

“Vítam aktivitu slovenských vyšetrovateľov, ktorí už zaistili niekoľko najdôležitejších protagonistov bývalej éry. Mnohé z týchto zatýkaní boli realizované na základe informácií získaných prostredníctvom OLAF a ďalších inštitúcií. Hneď, ako vyšli na povrch informácie o praktikách v slovenskom poľnohospodárstve, začali sme v Európskom parlamente konať. Vyslali sme dve monitorovacie misie a zbierali sme podnety od samotných farmárov. Keďže ich závery plne korešpondovali so zisteniami Najvyššieho kontrolného úradu, uvítal by som, ak by slovenské exekutívne orgány postupovali v tejto problematike aktívnejšie a sami zisťovali informácie, čím by sa proces nastoľovania spravodlivosti v slovenskom poľnohospodárstve urýchlil,” vyjadril sa k téme europoslanec.

Viac..  Novinka v regiónoch: žiadatelia o eurofondy a dotácie nájdu všetky informácie a služby na jednom mieste

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Novinka v regiónoch: žiadatelia o eurofondy a dotácie nájdu všetky informácie a služby na jednom mieste

Podporu a poradenstvo pre nové eurofondy nájdu žiadatelia v regiónoch na jednom mieste. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja …