europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Týždeň v europarlamente: vakcíny, cirkulárna ekonomika, migrácia

Počas tohto týždňa sa budú poslanci znovu venovať vakcínam a udržateľnosti a diskutovať o prioritách portugalského predsedníctva.

Jednou z hlavných tém tohto týždňa sú znovu vakcíny. Členovia výboru pre verejné zdravie budú v utorok diskutovať s riaditeľkou Európskej liekovej agentúry Emer Cook, ktorá ich oboznámi s tým, ako sa napreduje pri autorizácii a zavádzaní vakcín.

V stredu bude ten istý výbor hlasovať o novom akčnom pláne pre obehové hospodárstvo, ktorého cieľom je zredukovať odpad a podporovať udržateľný produkciu tovarov.

Výbor pre občianske slobody bude v stredu diskutovať o situácii migrantov v Grécku a novom pilotnom projekte na prijímanie a identifikáciu utečencov.

Výbor pre právne veci bude v ten istý deň hlasovať o návrhoch ohľadne globálnej zodpovednosti európskych firiem, aby vo svojom biznise rešpektovali ľudské práva a životné prostredie.

Viac..  30. výročie Vyšehradskej spolupráce: Spoločné projekty sú silným tmelom

Predseda Parlamentu David Sassoli usporadúva v stredu ceremoniál pri príležitosti spomienky na holokaust. Dom európskej histórie organizuje o 20:00 živý koncert súboru Sturm und Klang.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Nevidím dôvod na to, aby sme uvoľňovali patenty na výrobu vakcín. Chudobnejším krajinám by sme ich mali dodať. VIDEO

Videoblogy europoslancov, poslancov a analytikov nájdete TU. Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a …