Európska komisia
PHOTO: redakcia/Štrasburg.

Európska komisia vydala sociálne dlhopisy v rámci EU SURE v hodnote 14 miliárd eur

Európska komisia (EK) vydala v rámci nástroja EU SURE sociálne dlhopisy v hodnote 14 miliárd eur. Určené sú na pomoc pri ochrane pracovných miest a zamestnaných ľudí. V tlačovej správe o tom informovala Ingrid Ludviková zo Zastúpenia EK na Slovensku.

EK vydala dva dlhopisy v hodnote desať miliárd a štyri miliardy eur. Spomínaných desať miliárd je splatných v roku 2028, zvyšok v roku 2050.

Po dlhopisoch bol medzi investormi vysoký dopyt, čo EK umožnilo získať veľmi dobré cenové podmienky. Tie sa postupujú priamo členským štátom Európskej únie.

Je to už štvrtá emisia dlhopisov v rámci programu SURE. Vďaka prvým trom emisiám medzi koncom októbra a koncom novembra 2020 získalo 15 členských štátov v rámci nástroja, medzi nimi i Slovensko, takmer 40 miliárd eur vo forme nadväzných úverov. V priebehu tohto roka sa bude EK snažiť prostredníctvom vydania dlhopisov EU SURE získať ďalších 35 miliárd eur.

Viac..  Eugen Jurzyca o vakcínach: Keď sa oplatí obstarávať "draho"

(SITA)

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

komisia

Európska komisia vydala dlhopisy v rámci nástroja EÚ SURE

Európska komisia vydala v rámci nástroja EÚ SURE sociálne dlhopisy vo výške 14 miliárd EUR …