internet
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Dezinformácie: Rozšírený program monitorovania platforiem so zameraním na vakcíny

Komisia zverejnila nový súbor priebežných správ, ktoré pripravili signatári Kódexu postupov proti šíreniu dezinformácií. Správy sa zameriavajú na dopady opatrení boja proti zavádzajúcim informáciám súvisiacim s koronavírusom, ktoré v decembri 2020 prijali platformy Facebook, Google, Microsoft, Twitter a TikTok.

Správy ukazujú, že platformy zlepšili viditeľnosť overeného obsahu a milióny používateľov boli nasmerované na špecializované informačné zdroje. Do svojich služieb zahrnuli aj politiky na odstránenie dezinformácií o očkovacích látkach a najmä blokovanie stoviek tisícov účtov, ponúk a inzerentov súvisiacich s dezinformáciami týkajúcimi sa koronavírusu a vakcín. Platformy zintenzívnili svoju spoluprácu s overovateľmi faktov s cieľom zvýšiť viditeľnosť overeného obsahu o očkovaní.

Publikovaním správ sa skončilo počiatočné 6-mesačné vykazovacie obdobie, no program bude pokračovať aj v najbližšom pol roku. Európska komisia zároveň požiadala online platformy, aby poskytli viac údajov o šírení dezinformácií počas koronakrízy a o podrobnom vplyve ich opatrení na úrovni krajín EÚ. Mesačný monitorovací program bol vytvorený 10. júna 2020 a jeho cieľom je zabezpečiť zodpovednosť platforiem a príslušných združení voči verejnosti a to obmedzením dezinformácií, ktoré sa šíria online a súvisia s koronavírusom.

Viac..  EK navrhuje opatrenia na bezpečné znovuotvorenie kultúrnych a kreatívnych odvetví

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

pocitac, internet, socialne media

Posilnený Kódex postupov proti šíreniu dezinformácií: Komisia a signatári vyzývajú na širšiu účasť

Komisia a signatári Kódexu postupov proti šíreniu dezinformácií v piatok vyzvali zainteresované strany, aby sa stali …