miko
Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

V nitrianskom kraji pribudlo viac ako 170 nových miest v škôlkach vďaka Bruselu

Podobne ako na mnohých iných miestach na Slovensku, aj v nitrianskom kraji je stály nedostatok miest v materských školách. Preto vznikol projekt pre zvýšenie kapacity v ôsmich mestách a obciach nitrianskeho kraja a vďaka nemu sa podarilo zvýšiť kapacitu o 177 nových miest v mestách Želiezovce, Šurany a v obciach Babindol, Veľké Ripňany, Tekovské Lužany, Čab a Bánov. Výzvu v druhom kole schválilo ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR s nenávratným finančným príspevkom viac ako 2,1 milióna EUR. Projekty boli zamerané na nadstavby, prístavby a rekonštrukcie budov s cieľom zmierniť dlhodobý nedostatok miest v predškolských zariadeniach.

Celkovo vzniklo v nitrianskom kraji 471 miest v predškolských zariadeniach aj vďaka prvému kolu výzvy zameranej rovnako na rozšírenie kapacít materských škôl. Ministerstvo pôdohospodárstva odobrilo v kraji 19 projektov. V rámci celého Slovenska ide už o viac ako 200 schválených projektov pre vybudovanie vyše 6000 nových miest.

Viac..  Martin Hojsík: Za ochranu včiel musíme bojovať doma aj v Bruseli. VIDEO

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

zeny

Poslanci požadujú všeobecný prístup k sexuálnemu a reprodukčnému zdraviu v celej EÚ

Poslanci vo štvrtok prostredníctvom nelegislatívneho uznesenia vyzvali členské štáty EÚ, aby chránili a podporovali sexuálne …