nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /ECR, SaS/. PHOTO: European Union.

L. Ď. Nicholsonová napísala otvorený list premiérovi. Prečítajte si plné znenie

Všetky krajiny sú na tom zle, ale aj medzi nimi svietia svetlé príklady tých, ktoré to zvládajú lepšie. Mimo EÚ je to Taiwan a Vietnam, od začiatku zaviedli aplikácie na trakovanie kontaktov s pozitívnymi. ​My máme takéto appky tiež vymyslené, prečo ich nepoužívame? ​Neboli by lepšie takéto mobilné aplikácie ako váš najnovší výmysel? Tie SMSky, ktoré majú púšťať ľudí na slobodu?

Z krajín EÚ vyniká Dánsko a Fínsko. Majú zdigitalizované štátne registre, pokope všetky potrebné dáta. Toto teraz nedobehneme, Igor, to chápem, môžeme sa poďakovať Pellegrinimu, ktorému zjavne ide karta práve vtedy, keď sa krajina topí. Ale mohli ste urobiť kampane ako v Dánsku, kam prizvali už v prvej vlne populárnych youtuberov a osobnosti, ktoré zrozumiteľným jazykom vysvetľovali ľuďom, ako zmeniť správanie počas pandémie a prečo je to dôležité. Bola to priateľská komunikácia s verejnosťou a vláda, tá pokojným spôsobom vysvetľovala ľuďom, aké opatrenia a v akom časovom horizonte ovplyvnia ich životy. Takýmto spôsobom predbehli aj konšpirátorov – antivaxerov. Hovoriť ľuďom, že ti ​TO pokazili a preto ich potrestáš ďalším plošným testovaním a ešte prísnejším celoplošným lockdownom, spôsobí, že keď budeme najviac potrebovať testovať, pôjdeš len ty a Michal Šípoš.

Igor, ľudia sa začínajú báť viac ako Covidu rozhodnutí ich vlastnej vlády. Na základe všetkého, o čom vyššie píšem, začínam mať strach, že s jednou pandémiou sme boj ani zďaleka nevybojovali a budeme musieť riešiť ďalšiu: rapídny nárast psychických ochorení, úzkostí mladých aj starých, pandémiu pokusov o samovraždu, masívny prepad jednotlivcov aj rodín do pasce chudoby, absolútnu stratu dôvery v autority, protesty v uliciach.

Viac..  Michal Wiezik: Ukážem vám skutočný starý les, ukrytý len 200 metrov od hlavnej cesty. VIDEO

V takomto momente, a to ti píšem ako Matovič Matovičovi, je potrebné so zodpovednosťou štátnika načrieť na dno vlastných schopností a napraviť vlastné chyby a chyby vlády, ktorú vedieš. Zaslúžia si to tí, ktorí nám vo voľbách dali dôveru, že budeme/budete vedieť viesť krajinu v týchto obzvlášť ťažkých časoch.

Želám ti veľa síl a veľa správnych rozhodnutí.

Lucia Ďuriš Nicholsonová

Matovič v sukni

P.S.: Viem, že vo vláde sú aj ministri z mojej materskej strany. Ministrov je veľa, premiér iba jeden, preto píšem iba tebe. Lebo na finále, zmeniť veci môžeš práve ty.

Značky

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

L. Ď. Nicholsonová po návšteve rómskych osád: Otvorený list ministrovi Krajniakovi

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová nedávno viedla delegáciu europoslancov do prostredia rómskych osád na Slovensku. Dopracovali …