Francúzsky prezident Emmanuel Macron. PHOTO: © European Union- EP.

Macron vyzval EÚ, aby pomáhala susedom pri získavaní vakcín proti koronavírusu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron pred stretnutím so srbským prezidentom Aleksandarom Vučičom vyzval predstaviteľov Európskej únie, aby viac pomohla svojim európskym susedom v snahe o získanie vakcín proti ochoreniu COVID-19.

Obaja štátnici sa stretli v Elyzejskom paláci v Paríži, kde Macron počas rozhovoru uznal, že Francúzsko a Európa by mali podporovať Srbsko. Tieto slová predstavovali jasnú odpoveď na Vučičove minulotýždňové slová, ktorý vyhlásil, že počíta s omnoho väčšou podporou EÚ.

Srbsko nedávno dostalo približne milión dávok vakcíny od čínskeho výrobcu Sinopharm, vďaka čomu budú môcť v krajine začiatkom tohto mesiaca odštartovať vakcinačnú kampaň.

Macron vyzval EÚ, aby v nasledujúcich mesiacoch bola ešte efektívnejšia a zintenzívnila úsilie pri poskytovaní vakcín nielen občanom únie, ale tiež viac pomáhala svojim susedom.

Viac..  Šéf WHO žiada dvojmesačné moratórium na podávanie posilňovacích dávok

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

jurzyca

Eugen Jurzyca o Afganistane: Migračná vlna do EÚ sa nedá porovnať s tou v roku 2015, vieme že tí ľudia sú strašne prenasledovaní

Ministri zahraničných vecí Európskej únie (EÚ) mimoriadne rokovali v súvislosti s možnými bezpečnostnými dôsledkami prevzatia …