Jourova
Vĕra Jourová. PHOTO: © European Union.

Podpredsedníčka EK Věra Jourová na virtuálnej návšteve Slovenska

Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová sa v pondelok a v utorok zúčastňuje virtuálnej návštevy Slovenska s cieľom diskutovať o správe EÚ o právnom štáte, dezinformáciách a vzdelávaní marginalizovaných skupín.

O reforme súdnictva, ale aj o bezpečnosti novinárov na Slovensku, bude diskutovať na video stretnutí s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Témou zajtrajšieho stretnutia s poslancami Národnej rady Slovenskej republiky bude  výročná správa EÚ o právnom štáte, boj proti korupcii a stav demokracie.

Podpredsedníčka bude neskôr diskutovať o boji proti dezinformáciám so slovenskou Sieťou odborníkov pre hybridné ataky (Sophia), ktorú v decembri iniciovalo Zastúpenie EK na Slovensku. O vzdelávaní rómskych detí sa podpredsedníčka Jourová koncom týždňa porozpráva s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu Branislavom Gröhlingom.

Viac..  Prezidenti Poľska, Maďarska, ČR a Slovenska si pripomínajú 30. výročie založenia Vyšehradskej skupiny

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák: Každé piate euro z Bruselu, ktoré v minulosti prišlo na Slovensko, je spojené s nejakým podvodom

BRATISLAVA / Podpredsedníčka Európskej komisie, komisárka pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová hovorí, že eurofondy …