Ilustračné PHOTO: © European Union.

Nemecká vláda schválila obmedzený odklon od vakcinačného poradia

Nemecká vláda povolila obmedzené odchýlenie sa od vakcinačného poradia. Minister zdravotníctva Jens Spahn uviedol, že nové pravidlá pre očkovanie, ktoré začali platiť v pondelok, predpokladajú obmedzený odklon od stanoveného poradia. To napríklad v prípade, keď by dávky očkovacej látky, ktoré zostanú večer, mali vyjsť nazmar.

Minister navrhol, že by miestne úrady mali zostaviť systém, ktorý by umožnil jednotlivcom, ako napríklad pracovníkom záchranných služieb, hasičom alebo policajtom, mať prednosť na takéto očkovanie. Spahn dodal, že môže „len odporučiť tým, ktorí majú politickú zodpovednosť, aby šli dobrým príkladom“ a počkali, než sa dostanú na rad, keďže politici očakávajú, že ľudia budú pri pomalom začiatku očkovania trpezliví.

Viac..  Únia odložila najbližšie kolo rokovaní s Austráliou o voľnom obchode

Podľa prioritného zoznamu nemeckej vlády boli vakcíny pôvodne zarezervované pre osoby nad 80 rokov, ľudí žijúcich a pracujúcich v opatrovateľských domovoch a zamestnancov nemocníc, ktorí sa starajú o obzvlášť zraniteľných pacientov. Objavili sa však aj prípady, keď sa nechali zaočkovať vedúci nemocníc a ďalší ľudia.

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

simecka

Michal Šimečka: Mrzí ma, že Merkelová nemala na rozdiel od svojich predchodcov víziu toho, kam európsky projekt posunúť

BERLÍN – Nemci musia naďalej pracovať na demokracii a nemali by ju brať ako istotu. …