nicholsonova
Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa /SaS, ECR/. PHOTO: redakcia/red.

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová potvrdila odchod zo strany SaS

Oznámenie odchodu Lucie Ďuriš Nicholsonovej zo strany SaS prinášame v plnom znení tak, ako ho uverejnila na sociálnej sieti:

Rozhodla som sa odísť zo strany SaS. Kauza, ktorú som rozpútala, spôsobila strane problémy a prehĺbila napätie vo vládnej koalícii. Nezvládla som formu tlačovej konferencie a preto vyznela ako frontálny útok na Veroniku Remišovú, čo mi je ľúto. Ako politik viem, že forma je často dôležitejšia ako obsah.

Je ťažké byť predsedníčkou európskeho výboru a mať prístup k informáciám o nízkej štátnej pomoci a o deravých schémach, ktorými sa prepadávajú tisíce ľudí, živnostníkov a malých podnikateľov a zároveň vedieť o fatálnej chybe nevyužitej miliardy a byť ticho len preto, lebo som súčasťou koalície. Krajina potrebuje tú miliardu tu a teraz. Poukázať na tú chybu bolo dôležité nie pre lynč Veroniky Remišovej, ale pre vládu, ktorá takéto chyby už nemôže opakovať, ak chce zmysluplne využiť 20 miliárd eur, ktoré k nám z EÚ o chvíľu prídu.
Pýtate sa, prečo som to nemohla riešiť s vicepremiérkou Remišovou. Pre dve veci: informáciu o nevyužitej miliarde som sa dozvedela až po funuse, keď sa s tým nedalo nič robiť. A po druhé, žiaľ, v tejto koalícii sú nie vždy vzťahy nastavené na efektívnu spoluprácu a ústretovú komunikáciu.
Budem si naďalej vykonávať poctivo prácu europoslankyne za Slovensko a predsedníčky európskeho výboru pre zamestnanosť a sociálne veci. Budem sa snažiť vecne spolupracovať s vládou a dávať konkrétne návrhy na zlepšenie zlej situácie na Slovensku predovšetkým v sociálnej oblasti.
A spolu s mojím tímom tu budem pre každého jedného z vás tak ako doteraz.
Pevne verím, že moji voliči pochopia, že za odchodom zo strany nie je zbabelosť, ale že ide o priznanie si politickej zodpovednosti
a o novej politickej kultúre nielen rozprávať ale tak aj konať.
Držím palce SaS a rovnako tak celej vláde v ťažkom boji ✌️❤️

 

Viac..  I. Korčok: Dobré vzťahy s Maďarskom sú mojou prioritou. Ale podpory musia byť transparentné a podľa pravidiel

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

nicholsonova

Lucia Ďuriš Nicholsonová: Správa o stave našej krajiny v štyroch bodoch. Nezúfajme, môže byt aj horšie. VIDEO

Zdieľaj článok na Facebooku Zadajte Váš e-mail a odoberajte zadarmo spravodajstvo z EÚ Zaujímam sa …