Ilustračné PHOTO: © European Union.

Izraelská štúdia ukázala vysokú účinnosť vakcíny firiem Pfizer a BioNTech


Rozsiahla izraelská štúdia ukázala efektívnosť vakcíny firiem Pfizer a BioNTech pri prevencii symptomatických infekcií koronavírusom. Zdravotná poisťovňa Clalit, najväčšia zo štyroch zdravotných poisťovní v krajine, zverejnila výsledky štúdie, v ktorej je porovnaných 600-tisíc zaočkovaných a 600-tisíc nezaočkovaných Izraelčanov. Štúdia ukázala 94-percentný pokles symptomatických infekcií a 92-percentné zníženie vážnych ochorení medzi ľuďmi, ktorým bola podaná vakcína. Účinnosť vakcinácie sa prejavila vo všetkých vekových skupinách.

Výskumníci uviedli, že cieľom zverejnenia predbežných zistení pokračujúceho výskumu „je zdôrazniť populácii, ktorá sa ešte len má zaočkovať, že vakcína je vysoko efektívna a bráni vážnemu ochoreniu”.

Izrael odštartoval očkovaciu kampaň proti ochoreniu COVID-19 v decembri. Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva viac ako štvrtina populácie, a to 2,5 milióna ľudí, už dostala dve dávky vakcíny spoločností Pfizer a BioNTec a viac ako 42 percent obyvateľov krajiny dostalo prvý dávku očkovacej látky.

Viac..  EP: Právo na bezpečné a legálne umelé prerušenie tehotenstva musí byť zaručené

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

bioplyn

 Egypt a Izrael posilnia dodávky plynu do krajín Európskej únie

Európska únia (EÚ) podpísala dohodu s Egyptom a Izraelom o zvýšení dodávok skvapalneného zemného plynu …