ekonomika
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

V rámci EÚ priemysel v decembri medziročne najviac vzrástol na Slovensku

Decembrová priemyselná výroba v rámci Európskej únie medziročne najvýraznejšie posilnila na Slovensku, a to o 6,8 percenta. Nasledovalo Poľsko s rastom o 6,1 percenta a Lotyšsko, kde priemysel posilnil o 4,7 percenta. V rámci celej EÚ však priemyselná produkcia medziročne oslabila o 0,4 percenta a v rámci eurozóny o 0,8 percenta. Najväčší medziročný pokles bol v Belgicku (-4,6 %) a na Malte a v Portugalsku (zhodne -4,3 %). Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat. Za celý rok 2010 priemysel v eurozóne klesol o 8,7 percenta a v celej EÚ o 8 percent.

Medzimesačne decembrová priemyselná produkcia eurozóny podľa sezónne upravených údajov oslabila o 1,6 percenta a v rámci celej EÚ sa zmenšila o 1,2 percenta. Na Slovensku bol pokles miernejší, a to o 0,3 percenta. V rámci krajín, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, medzimesačne priemysel najviac oslabil v Maďarsku (-2,5 %), Belgicku (-1,9 %) a vo Fínsku (-0,9 %). Najviac posilnil v Dánsku (2,4 %), Portugalsku (1,8 %) a v Estónsku a Luxembursku (zhodne 1,6 %).

Viac..  Klub 500: Prijatie európskej smernice o odmeňovaní by uškodilo firmám i samotným zamestnancom

O redakcia/SITA

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …