stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

I. Štefanec: Vláda by sa mala sústrediť na zvládnutie situácie a nie na neregistrovanú vakcínu 

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) vyjadruje znepokojenie nad tým, že slovenská vláda rokuje o nákupe ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V bez toho, aby prešla riadnym registračným procesom v Európskej liekovej agentúre (ELA). Vláda by sa mala podľa neho skôr sústrediť na zvládnutie kritickej situácie v zdravotníctve a nákup vakcín, ktoré už registrované sú.
“Nerozumiem tomu, prečo vláda o vakcíne Sputnik V vôbec rokuje, keď neprešla procesom v ELA a ruská strana o registrácii hrubo zavádzala. Rusko navyše nestíha touto vakcínou zaočkovať ani vlastnú kritickú infraštruktúru, preto je naivné sa domnievať, že poskytne dostatok aj pre iné štáty. V Európe sú k dispozícii riadne schválené očkovacie látky a vláda by sa mala sústrediť na zabezpečenie očkovacieho procesu a na zvládnutie kritickej situácie v zdravotníctve. Potencionálny nákup vakcíny Sputnik V, tak ako každej inej vakcíny, môže prísť na rad, až keď splní všetky elementárne európske podmienky,” vyjadril sa europoslanec.
Viac..  Eugen Jurzyca: Vplyv Číny vo svete rastie rýchlejšie než vplyv Európskej únie. Ekonomicky sme zaspali na vavrínoch

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

V Európskej únii je už zaočkovaných 80 % dospelých obyvateľov

Proti koronavírusu sa v Európskej únii doteraz nechalo zaočkovať už 80 percent dospelej populácie. Informovala …