stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: redakcia/red.

I. Štefanec: Vláda by sa mala sústrediť na zvládnutie situácie a nie na neregistrovanú vakcínu 

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) vyjadruje znepokojenie nad tým, že slovenská vláda rokuje o nákupe ruskej vakcíny proti koronavírusu Sputnik V bez toho, aby prešla riadnym registračným procesom v Európskej liekovej agentúre (ELA). Vláda by sa mala podľa neho skôr sústrediť na zvládnutie kritickej situácie v zdravotníctve a nákup vakcín, ktoré už registrované sú.
“Nerozumiem tomu, prečo vláda o vakcíne Sputnik V vôbec rokuje, keď neprešla procesom v ELA a ruská strana o registrácii hrubo zavádzala. Rusko navyše nestíha touto vakcínou zaočkovať ani vlastnú kritickú infraštruktúru, preto je naivné sa domnievať, že poskytne dostatok aj pre iné štáty. V Európe sú k dispozícii riadne schválené očkovacie látky a vláda by sa mala sústrediť na zabezpečenie očkovacieho procesu a na zvládnutie kritickej situácie v zdravotníctve. Potencionálny nákup vakcíny Sputnik V, tak ako každej inej vakcíny, môže prísť na rad, až keď splní všetky elementárne európske podmienky,” vyjadril sa europoslanec.
Viac..  Únia schválila digitálny COVID preukaz EÚ: Otázky a odpovede

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vakcíny: Komisia aktivuje nákup 150 miliónov voliteľných dávok od spoločnosti Moderna

Európska komisia schválila dodatok druhej zmluvy s farmaceutickou spoločnosťou Moderna o aktivácii nákupu 150 miliónov …