Diskusia pri príležitosti tretieho výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. PHOTO: Kancelária Ivana Štefanca

Ivan Štefanec: Sloboda médií je stále v ohrození

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) sa dnes zúčastnil diskusie, ktorú pri príležitosti tretieho výročia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej  organizovala Nadácia Antona Tunegu, Nadácia Konrada Adenauera a Tlačová agentúra Slovenskej republiky. Zúčastnili sa jej aj Peter Bárdy, šéfredaktor portálu Aktuality.sk, Beáta Balogová, šéfredaktorka denníka SME a politológ Grigorij Mesežnikov. Moderoval politický komentátor Pavol Demeš.
Diskutujúci sa zhodli, že po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa vlna občianskeho odporu premietla do pozitívnych zmien v politike, súdnictve aj polícii. Sloboda médií je však stale ohrozovaná a bezpečnosť novinárov nie je garantovaná.
“Je dôležité pripomínať si prácu a obeť Jana Kuciaka a Martiny Kušnírovej, aj poukazovať na prípady útokov voči novinárom, ktoré sa žiaľ, na Slovensku aj inde v Európskej únii stale dejú. Nesmieme zabudnúť, že vražda sa mohla uskutočniť len vďaka obludnému prepojeniu štátnej moci a organizovaného zločinu umožneného bývalou vládou. Aj v súvislosti so šírením rôznych konšpirácií a dezinformácií potrebujeme jasné pravidlá a zákony na ochranu nezávislých médií a práce skutočných novinárov,” uviedol po diskusii Ivan Štefanec.
Viac..  Peter Pollák: Zabili tisíce ľudí, niektorí sa z toho stále smejú. Čo všetko napáchali nenávistné reči a klamstvá

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

Vĕra Jourová

Nový diel diskusie Vidíme sa hostil podpredsedníčku Európskej komisie Věru Jourovú

„Teší ma, že aj napriek obrovským tlakom rôznych útokov Európa zostala súdržnou,” pripomína Věra Jourová.  …