wiezik
Europoslanci Michal Wiezik /vľavo/ a Vladimír Bilčík. Reprofoto: FB Michal Wiezik.

Europoslanci Wiezik a Bilčík sú pobúrení ponukou prednostného očkovania

Europoslanci Vladimír Bilčík a Michal Wiezik, obaja SPOLU – občianska demokracia/EPP, sú pobúrení ponukou, ktorá sa k nim dostala. Vydali nasledovné vyjadrenie:
“Dnes popoludní nám prišla zo strany vlády  ponuka na prednostné zaočkovanie sa začiatkom marca. Urýchleného očkovania pre všetkých europoslancov sa dožadovala europoslankyňa strany SMER-SD a kvestorka EP bez toho, aby nás o tom informovala.
Nie je pochýb o tom, že sa zaočkovať chceme. Ale nie takto prednostne v čase nedostatku vakcín, kedy je dôležité očkovať najmä rizikové a ohrozené skupiny obyvateľstva. Chceme sa dať zaočkovať tak, aby sme rešpektovali pravidlá. Takýto postup by bol obyčajným predbiehaním sa. 
Budeme radi, ak sa včas zaočkujú tí europoslanci, ktorí patria k rizikovým skupinám. My to ale nie sme, a preto nevidíme dôvod žiadať o to, aby nás zaočkovali čo najskôr.  Na vakcínu si počkáme, keď prídeme riadne na rad buď v Bruseli, alebo na Slovensku.
Viac..  Eugen Jurzyca: Podporil som iniciatívu, aby europarlament mohol fungovať na diaľku aj po pandémii. Je to efektívnejšie

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Europoslanec Vladimír Bilčík: Deliaca línia medzi západom a východom sa prehlbuje

BRATISLAVA / Európska únia už v počte prvých podaných očkovacích dávok nielen dobehla, ale aj …