Bilcik
Europoslanec Vladimír Bilčík. PHOTO: © European Union-EP.

Europoslanec Bilčík: Slovenská vláda sa včera stala nástrojom ruskej propagandy

Europoslanec Vladimír Bilčík na facebooku uviedol, že “slovenská vláda sa svojimi praktikami a verejnou oslavou Sputnika stáva predĺženou rukou Kremľa v hybridnej vojne, ktorá podkopáva naše európske hodnoty.”
Premiér Matovič včera na košickom letisku potvrdil, že Slovensko objednalo ruskú vakcínu Sputnik V. Podľa jeho slov by malo v najblizších mesiacoch prísť 2 milión dávok, čo postačí pre milión obyvateľov. Očkovanie ňou by mohlo začať približne o 2 týždňe, priblížil minister Krajčí.
Europoslanec kritizuje aj vítanie ruskej vakcíny na letisku so slovami, že “nikto z Matovičovej vlády nevítal tlačovkou príchod riadne schválených vakcín od Moderny či Pfizeru.”
Dnes to nie je o vakcínach, ale o tajnej misii vojenského špeciálu a dramatickej tlačovke, ktorá podryla proeurópske základy Matovičovej vlády,” uviedol Bilčík na Facebooku.
Tomáš Valášek sa vzdal funkcie predsedu výboru pre európske záležitosti NR SR a vystupuje z koalície. Kvôli nákupu Sputnika V
“Aj preto rozumiem Tomášovi Valáškovi, že končí ako šéf eurovýboru. Je čas na spoluprácu všetkých skutočne proeurópskych síl v našej krajine. Inak sa po pandémii môžeme geopoliticky ľahko ocitnúť na západnom konci východných mocností,” dokončil europoslanec.
Viac..  Europoslanci: Poľskému ústavnému súdu chýba legitimita, nezávislosť a kvalifikovanosť

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

klima, oteplovanie

Zmena klímy: Europoslanci očakávajú od konferencie COP26 zvýšenie globálnych ambícií

Európsky parlament vo štvrtok vyzval na rýchlejšie zavádzanie klimatických opatrení na celom svete a zdôraznil, …