stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: EPP-Press-Photo

Ivan Štefanec: Európska únia potrebuje nové pracovné miesta

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH), ktorý je aj prezidentom SME Europe, bude dnes od 14:15 diskutovať na online konferencii s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen, predsedom frakcie Európskej ľudovej strany v Európskom parlamente Manfredom Weberom a ďalšími politickými lídrami o ekonomickej obnove EÚ.
“Kríza nás obrala o státisíce pracovných miest. Popri zvládnutí pandémie je prvoradou úlohou politikov zabezpečiť ich obnovenie. Európska ľudová strana, ako najsilnejšia politická sila v Európskej únii, má aj zodpovednosť pripraviť plán na oživenie našej ekonomiky a vytvorenie udržateľných pracovných miest. V ekonomickej obnove musí hrať kľúčovú úlohu podpora malých podnikateĺov, ktorí tvoria najviac pracovných miest. Otvárame na túto tému diskusiu na najvyššej politickej úrovni a verím, že bude pokračovať aj v jednotlivých členských štátoch a hospodárskych sektoroch,” vyjadril sa Štefanec.
Viac..  VYSVETĽUJEME: Čo sa udialo prvý deň klimatického samitu? Biden oznámil nový cieľ, Čína svoj postoj nemení

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Podpora obehovej ekonomiky pomôže pri vytváraní pracovných miest

Začiatok tohto týždňového plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu bude venovaný akčnému plánu ohľadom prechodu na uhlíkovo …