stefanec
Ivan Štefanec, europoslanec /KDH, EPP/. PHOTO: European Union 2021.

Ivan Štefanec: Európa potrebuje viac pracovných miest

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) včera diskutoval s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen a ďalšími politickými lídrami o vytváraní nových pracovných miest v Európskej únii.Diskusia sa uskutočnila v rámci iniciatívy Jobsjobsjobs.
“Každý zodpovedný politik musí už teraz premýšľať o tom, ako pomáhať vytvoriť nové pracovné miesta po kríze, ktorá nás všetkých zasiahla. Pracovné miesta musia byť v prvom rade udržateľné a nemôžu byť založené len na dotáciách,” uviedol Ivan Štefanec.
Ursula von der Leyen, Manfred Weber a ďalší lídri upozornili na to, že pracovné miesta súvisia aj s digitalizáciou a novými technológiami, ktoré ovplyvňujú trh práce.
“Najviac pracovných miest tvoria malé a stredné podniky. Aj z Fondu obnovy je potrebné podporiť najmä tieto firmy a tiež znižovať administratívnu záťaž a odstraňovať najrôznejšie zbytočné záťaže,” upozornil Štefanec.
Viac..  EÚ by podľa zástupcov priemyslu nemala prijímať také opatrenia na ochranu klímy, ktoré ju ťažko ekonomicky zasiahnu

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sviatlana Cichanovská v europarlamente: Európa musí aktívnejšie čeliť autokracii

Vedúca predstaviteľka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská v stredu počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu …