baterie
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Európska aliancia pre batérie: Diskusie o naliehavých otázkach pre odvetvie batérií

Podpredseda EK Maroš Šefčovič a komisár Thierry Breton sa stretli so zástupcami priemyslu európskeho hodnotového reťazca batérií. Diskutovali o najnaliehavejších otázkach, týkajúcich sa domácich dodávok surovín a ich spracovania, pokročilých materiáloch pre batérie, kapacitách recyklácie batérií a nedostatku zručností. Ich vyriešenie by pomohlo k posilneniu dynamiky a investícií do tohto sektora a podporu rozširujúceho sa trhu s elektronickou mobilitou v Európe.

V roku 2020 zaznamenal predaj elektrických vozidiel historické maximum. Predstavovali 10,5 %  všetkých nových registrovaných vozidiel. “Táto diskusia je mimoriadne aktuálna, keďže naše členské štáty dokončujú svoje národné plány na podporu obnovy a odolnosti. Vyzývam ich, aby do plánov zahŕňali investície do surovín a progresívnych materiálov, ale aj programy rekvalifikácie a zvyšovania úrovne zručností,” uviedol podpredseda EK Maroš Šefčovič.

Viac..  Za porušovanie pravidiel EÚ o ochrane súkromia, uložili aplikácii WhatsApp pokutu 5,5 milióna

V celom hodnotovom reťazci batérií by do roku 2025 malo vzniknúť približne 800 000 voľných pracovných miest. “Vzniká tu trojaká nevyhnutnosť – nielen začať a realizovať vznikajúce priemyselné projekty, ale aj podporovať transformáciu európskeho automobilového priemyslu a posilniť sociálny rozmer nášho oživenia,” dodal Šefčovič.

O mam

Avatar

Odporúčame pozrieť

elektromobil

EÚ a USA zriadili pracovnú skupinu na riešenie sporu o elektrických vozidlách

Európska únia (EÚ) a Spojené štáty zriadili pracovnú skupinu, ktorá sa má venovať sporu pre …

Consent choices