simecka
Michal Šimečka, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021

Michal Šimečka: Nedal som sa prednostne zaočkovať

Opakovane od vás dostávam otázku, či som sa dal prednostne zaočkovať. Odpoveď je stále rovnaká – nie, nedal, hoci slovenskí europoslanci túto možnosť dostali. Nepovažujem za správne uberať z obmedzených slovenských dávok vakcín, kým tu stále máme stovky tisíc nezaočkovaných ľudí z rizikových skupín.

Rozumiem kolegom z iných politických strán, ktorí vravia, že sa boja o rodinu, alebo kvôli práci veľa cestujú a stretávajú sa. Lenže rovnaký strach, a komplikácie v práci aj osobnom živote, predsa majú všetci ľudia na Slovensku. Politici v ňom nie sú nijako výnimoční. Aj ja sa bojím o maličkú dcéru, aj mňa trápi, že nemôžem navštevovať rodičov, ktorí už patria do rizikových skupín. Ale to mi predsa nedáva nárok predbiehať sa v rade.

Odštartovať očkovanie špičkovými vedcami, a pani prezidentkou či ministrom zdravotnictva, bolo dôležitým signálom do spoločnosti. Pre mnohých politikov je však šírenie osvety iba vďačnou výhovorkou. Naša úloha má byť iná – ísť ľuďom príkladom v dodržiavaní pravidiel. A nie sa predbiehať v rade.

Viac..  Najnovší diel VIDÍME SA s ministrom Samuelom Vlčanom

Žiaľ, aj toto je vizitka Igora Matoviča. Dnes už ani jeho vlastní poslanci neveria, že Slovensko pandémiu bezpečne zvláda. Matovič všetkých rozoštval, rozhádal a namiesto súdržnosti vybudoval mentalitu “každý sám za seba”. Dnes potrebujeme reštart boja s pandémiou, a to zvládneme iba s novým, lepším premiérom. Stačilo už.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

psep

Liberálni europoslanci z viacerých krajín EÚ sa postavili proti Záborskej, s podporou aktivistiek z Poľska

Poslankyne a poslanci Európskeho parlamentu vyjadrili solidaritu so ženami na Slovensku, ktorých reprodukčné práva sa …