simecka
Michal Šimečka, europoslanec /PS, RE/. PHOTO: European Union 2021

Michal Šimečka: Nedal som sa prednostne zaočkovať

Opakovane od vás dostávam otázku, či som sa dal prednostne zaočkovať. Odpoveď je stále rovnaká – nie, nedal, hoci slovenskí europoslanci túto možnosť dostali. Nepovažujem za správne uberať z obmedzených slovenských dávok vakcín, kým tu stále máme stovky tisíc nezaočkovaných ľudí z rizikových skupín.

Rozumiem kolegom z iných politických strán, ktorí vravia, že sa boja o rodinu, alebo kvôli práci veľa cestujú a stretávajú sa. Lenže rovnaký strach, a komplikácie v práci aj osobnom živote, predsa majú všetci ľudia na Slovensku. Politici v ňom nie sú nijako výnimoční. Aj ja sa bojím o maličkú dcéru, aj mňa trápi, že nemôžem navštevovať rodičov, ktorí už patria do rizikových skupín. Ale to mi predsa nedáva nárok predbiehať sa v rade.

Odštartovať očkovanie špičkovými vedcami, a pani prezidentkou či ministrom zdravotnictva, bolo dôležitým signálom do spoločnosti. Pre mnohých politikov je však šírenie osvety iba vďačnou výhovorkou. Naša úloha má byť iná – ísť ľuďom príkladom v dodržiavaní pravidiel. A nie sa predbiehať v rade.

Viac..  Eugen Jurzyca: Podporil som iniciatívu, aby europarlament mohol fungovať na diaľku aj po pandémii. Je to efektívnejšie

Žiaľ, aj toto je vizitka Igora Matoviča. Dnes už ani jeho vlastní poslanci neveria, že Slovensko pandémiu bezpečne zvláda. Matovič všetkých rozoštval, rozhádal a namiesto súdržnosti vybudoval mentalitu “každý sám za seba”. Dnes potrebujeme reštart boja s pandémiou, a to zvládneme iba s novým, lepším premiérom. Stačilo už.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Cestu k normálnemu životu máme už len vo vlastných rukách

Vďaka Európskej únii máme na Slovensku toľko vakcín, aby sa mohol dať zaočkovať každý, kto …