Foto: FB Ivan Korčok

Minister Korčok si pripomenul medzinárodný deň žien. Počas týždňa chce ministerstvo zviditeľňovať zastúpenie žien v slovenskej diplomacii

Minister zahraničných vecí si dnes pripomenul medzinárodný deň žien. Diplomacia bola tradične povolaním, ktoré sa spájalo zväčša s mužmi, avšak spoločnosť sa postupne vyvíja a aj slovenská diplomacia sa v tejto oblasti posúva ďalej. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok.
“Rád by som v dnešný deň osobitne vyzdvihol ženy v diplomacii, naše kolegyne tu na Hlbokej, na zastupiteľských úradoch v zahraničí, ako aj v medzinárodných inštitúciách, či zahraničných misiách alebo rozvojových projektoch vo svete. Vám všetkým patrí moje poďakovanie za vaše úsilie a obetavosť, s akou pristupujete k plneniu náročných úloh v prospech záujmov a hodnôt Slovenska, ako aj šírenia dobrého mena našej krajiny,” uvádza minister na Facebooku.
Ministerstvo zahraničia preto tento týždeň rozbieha niciatívu „Týždeň žien v diplomacii, počas ktorého bude celý týždeň zviditeľňovať zastúpenie žien v slovenskej diplomacii, v medzinárodných organizáciách, ako aj v rámci rozvojových a humanitárnych projektoch vo svete. Dnes 8. marca minister odozvzdá ocenenia rezortu piatim ženám, „ktorých celoživotné príbehy a práca v medzinárodnom prostredí sú príkladom a inšpiráciou pre mnohých“.

Viac..  Konferencia o budúcnosti Európy: prebehlo druhé plenárne zasadnutie

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Dobré vzťahy s Maďarskom sú mojou prioritou. Ale podpory musia byť transparentné a podľa pravidiel

V Bratislave sa v utorok uskutočnilo rokovanie ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana …