Marek krajčí Foto: UV SR.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí končí vo svojej funkcii


BRATISLAVA / Výsledkom koaličnej krízy a následných rokovaní je odchod ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Ustúpiť nakoniec musela aj SaS, podľa informácií TV JOJ končí vo funkcii predsedníčky zdravotníckeho výboru NR SR Jana Bittó Cigániková. Kto ju nahradí, zatiaľ nie je známe.

“Vedľa mňa stojí Marek Krajčí, ktorý si to za posledný rok najviac odmakal,” povedal na úvod Igor Matovič, ktorý vyzval Krajčího, aby sa k nemu postavil. “Som rád, že sme tento ročný boj spolu zvládali,” dodal Matovič.

“Veľmi si vážim podporu, ktorú som od vás vždy cítil,” uviedol Marek Krajčí. “Dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie v koalicii, mojou demisiou,” uviedol Krajčí. “Ďakujem všetkým, ktorí za mnou stáli, ktorí sa za mňa modlili, posielali mi povzbudivé správy. Vďaka vám som dokázal bojovať,” vyjadril sa Krajčí.

Viac..  Michal Šimečka: Žiadame premiéra Hegera o plán na pomoc ľuďom s cenami energií

Matovič uviedol, že boli veľmi blízko k rozpadu vlády. A že bolo by fér, aby odstúpili okrem Krajčího aj tí, ktorí burcovali za uvoľnenie opatrenie. Vtedy koaličný partner uviedol, že by odišiel z vlády, čo by znamenalo mať predčasné voľby.

Krajčí bude podľa Matoviča odstupovať postupne. “Chcem aby ten nový minister alebo ministerka, bol niekoľko týždňov spolu s ministrom Krajčím v úrade,” uviedol Matovič.

Viac sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk.

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Európska komisia navrhuje opatrenia na zabránenie nárastu prípadov počas jesene a zimy

Európska komisia (EK) navrhla konkrétne opatrenia na zabránenie nárastu prípadov ochorenia COVID-19 počas nadchádzajúcej jesene …