Zdroj: ÚVSR

Podľa Remišovej sú na stole buď predčasné voľby, alebo odchod Richarda Sulíka aj Igora Matoviča z tejto vlády

Veronika Remišová v TA3 uviedla, že konflikt medzi Sulíkom a Matovičom naďalej trvá. Podľa nej na stole sú len dve možnosti a to predčasné voľby, alebo odchod Richarda Sulíka aj Igora Matoviča z tejto vlády.

Predsedníčka Remišová tiež dodala, že predčasné voľby by viedli k dlhotrvajúcemu chaosu. Podľa nej sa vládna kríza, ktorá trvá už druhý týždeň nemôže naďalej naťahovať, totiž musí sa vyriešiť, aby vláda mohla ďalej pracovať. Remišová tiež povedala, že  podľa nej premiér Igor Matovič aj líder SaS urobili množstvo chýb. „Teraz idú spraviť najväčšiu chybu svojho života: idú rozbiť túto vládu,“ povedala Remišová v relácii V politike.

Poslanec Richard Raši (Hlas) povedal, že odchod Igora Matoviča je nevyhnutný, pričom demisia Mareka Krajčího  podľa neho nestačí. „Pokiaľ odíde premiér Matovič, až vtedy môžeme hovoriť o nejakej rekonštrukcii vlády,“ uviedol Raši.

Viac..  Európska zdravotná únia: EK víta dohodu o posilnenom postavení Európskej agentúry pre lieky

Podľa vicepremiérky štát nemá kapacitu skontrolovať všetky opatrenia v krajine, čo znamená, že veľa opatrení je založených na zodpovednosti ľudí. Remišová sa tiež dotkla karantény pre vracajúcich sa občanov zo zahraničia, pričom uviedla, že táto karanténa funguje.

 

O Marco Németh

Marco Németh
Naším najmladším kolegom je Marco Németh. Je študentom gymnázia. Vo svojich článkoch prináša informácie o najaktuálnejších udalostiach z domova, zo sveta a najmä z Európskej únie. Sériou rozhovorov EN pre mladých oslovuje predovšetkým svojich vrstovníkov a prijateľným spôsobom im sprostredkuje aj zložité politické témy.

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: Už ma unavuje minister financií, ktorý prichádza každý týždeň s novou revolúciou

Ďalší nápad za 500. Už ma unavuje minister financií, ktorý prichádza každý týždeň s novou …